بهترین دستگاه پرس وکیوم ارزان

دستگاه وکیوم از انواع دستگاه‌های بسته‌بندی پرکاربرد است که برای بسته‌بندی مواد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه‌ها بیشتر برای بسته‌بندی مواد غذایی کاربرد دارند. چرا که کلیه هوای موجود در بسته را تخلیه کرده و به ماندگاری و طول عمر بیشتر آنها کمک می‌نمایند. این دستگاه‌ها تنوع زیادی دارند و در قیمت‌های مختلفی در بازار موجود می‌باشند. در ادامه به بررسی بیشتر این دستگاه‌ها پرداخته و با بهترین دستگاه پرس وکیوم ارزان آشنا خواهیم شد.

دستگاه بسته‌بندی وکیوم چیست؟

 

دستگاه بسته_بندی وکیوم چیست؟

 

دستگاه‌های بسته‌بندی جزو ماشین آلات بسیار مهم هستند و در فرآیند تولید محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند. محصولات توسط این دستگاه‌ها بسته‌بندی شده و به بازار عرضه می‌گردند. این دستگاه‌ها تنوع زیادی دارند و از نظر مکانیزم و نحوه کار در مدل‌های مختلفی در بازار موجود می‌باشند. دستگاه بسته‌بندی وکیوم یکی از این دستگاه‌ها است که از طریق وکیوم یا پمپ خلاء اقدام به تخلیه هوای موجود در بسته‌ می‌کند.

از طریق پمپ موجود در دستگاه وکیوم، کلیه هوا و گازهای موجود در بسته تخلیه شده و کاهش فشار زیادی در سطح یا حجم نسبت به محیط اطراف ایجاد می‌شود. این کار باعث می‌شود تا طول عمر و ماندگاری محصول افزایش زیادی پیدا کند و برای مدت زمان بیشتری به همان شکل اولیه خود باقی بماند. این کار صرفه اقتصادی برای تولید کننده هم دارد. چرا که احتمال خرابی محصول کاهش پیدا کرده و از دور ریز شدن آنها جلوگیری می‌شود. برای همین دستگاه‌های بسته‌بندی وکیوم به دستگاه‌های بسیار محبوب و پرطرفدار در بازار تبدیل شده‌اند و روزانه به تعداد متقاضیان آنها افزوده می‌شود.

بیشترین کاربرد دستگاه بسته‌بندی وکیوم

دستگاه بسته‌بندی وکیوم در صنایع مختلفی کاربرد دارد. با این حال بیشترین کاربرد این دستگاه مربوط به صنعت مواد غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی است. البته در صنعت داروسازی هم برای افزایش طول عمر داروهای مهم و ضروری از این دستگاه استفاده می‌شود. با استفاده از دستگاه بسته‌بندی وکیوم میتوان هر نوع محصولی را به خوبی مهر و موم و بسته‌بندی کرده و با خیال آسوده روانه بازار کرد.

دستگاه بسته‌بندی وکیوم در افزایش طول عمر و ماندگاری مواد غذایی بیشترین کاربرد را دارد. این دستگاه که در انواعی همچون رومیزی، فروشگاهی، تک کابین، دو کابین و ایستاده موجود است، میتواند برای بسته‌بندی هر نوع ماده غذایی مورد استفاده قرار بگیرد. حتی بسیاری از مشاغل خانگی که به عرضه مواد غذایی خانگی می‌پردازند، از این دستگاه جهت بسته‌بندی محصولات خود استفاده می‌نمایند. برای همین دستگاه بسته‌بندی وکیوم خانگی به یکی از پرکاربردترین انواع دستگاه‌های بسته‌بندی وکیوم تبدیل شده است.

نحوه کار با دستگاه بسته‌بندی وکیوم

 

نحوه کار با دستگاه بسته_بندی وکیوم

 

یکی از مزایای خوبی که دستگاه‌های بسته‌بندی وکیوم دارند این است که طرز کار با آنها بسیار ساده و راحت است. به طوری که هر فردی میتواند خیلی سریع نحوه استفاده از آنها را یاد گرفته و از آنها جهت بسته‌بندی محصولات خود استفاده نماید. برای استفاده از دستگاه وکیوم بسته‌بندی باید در ابتدا محصول یا ماده غذایی را داخل بسته قرار دهید. پس از این کار باید از طریق پمپ وکیوم اقدام به خالی کردن هوای موجود در بسته نمایید. نحوه تخلیه هوا بستگی به نوع دستگاه دارد و میتواند به صورت دستی یا اتوماتیک انجام شود. پس از این کار لبه‌های بسته به هم دوخته شده و عاری از هر گونه هوا و گاز می‌شود. ناگفته نماند برخی از دستگاه‌ها از قابلیت تزریق گاز برخوردار هستند. تزریق گاز برای مواد غذایی کاربرد دارد و سبب افزایش ماندگاری ماده غذایی می‌شود.

مزایای استفاده از دستگاه وکیوم بسته‌بندی چیست؟

مهمترین مزیت دستگاه بسته‌بندی وکیوم این است که از طریق آن میزان ماندگاری و طول عمر محصولات حدود 2 برابر بیشتر می‌شود. با تزریق گاز هم میتوان عمر آنها را 3 برابر کرد. خوب است اشاره شود که عاملی که سبب خرابی مواد غذایی می‌شود، باکتری‌های موجود در هوا است. مواد غذایی در مجاورت این باکتری‌ها خیلی زود خراب شده و از بین می‌روند. برای همین با تخلیه هوای داخل بسته به کمک دستگاه بسته‌بندی وکیوم، این باکتری‌ها نیز از بین می‌روند و احتمال خرابی مواد کاهش پیدا می‌کند. در مواد غذایی که حالت گرانولی دارند، پس از تخلیه هوای داخل بسته به تزریق گاز پرداخته می‌شود. با تزریق گاز خنثی، فاصله موجود میان دانه‌ها از باکتری خالی شده و به طول عمر آنها افزوده می‌شود. گاز تزریقی میتواند از نوع نیتروژن، Co2 و یا سایر گازها با توجه به نوع ماده غذایی باشد.

بررسی انواع دستگاه وکیوم بسته‌بندی و ارزانترین نوع آن

 

بررسی انواع دستگاه وکیوم بسته‌بندی و ارزانترین نوع آن

 

دستگاه‌های بسته‌بندی وکیوم در انواع مختلفی در بازار موجود هستند. تولیدکنندگان با توجه به تیراژ تولید، سایز و وزن بسته‌ها میتوانند بهترین دستگاه بسته‌بندی وکیوم را خریداری نمایند. در زیر به انواع دستگاه بسته‌بندی وکیوم اشاره می‌کنیم.

  • دستگاه وکیوم خانگی و فروشگاهی

این دستگاه از پرکاربردترین دستگاه‌های وکیوم است و در منازل و فروشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این دستگاه بیشتر برای وکیوم و بسته‌بندی موادی همچون مرغ، گوشت، سبزی، میوه و خشکبار استفاده می‌شود. دستگاه وکیوم خانگی از وزن کم و ابعاد جمع و جوری برخوردار است و به راحتی مورد حمل قرار می‌گیرد. قیمت این دستگاه هم نسبت به دیگر انواع دستگاه بسته‌بندی وکیوم پایین‌تر است. برای همین افرادی که به دنبال بهترین دستگاه وکیوم ارزان هستند، بهتر است آن را از میان انواع دستگاه وکیوم خانگی و فروشگاهی جستجو نمایند.

  • دستگاه وکیوم رومیزی

این دستگاه‌ها در سایزهای مختلف با تیغه‌های 30 و 40 سانتی متری و یک تیغه و دو تیغه موجود هستند. همانطور که از عنوان دستگاه مشخص است، دستگاه وکیوم رومیزی قابلیت قرارگیری بر روی میز دارد. کاربران میتوانند مدت وکیوم و حرارت دوخت را تنظیم کرده و از آن جهت بسته‌بندی اقلام مورد نظر خود استفاده نمایند. این دستگاه‌ها شامل انواعی همچون دستگاه وکیوم رومیزی دستی و دستگاه وکیوم بدون کابین رومیزی هستند.

  • دستگاه بسته‌بندی وکیوم ایستاده

این دستگاه مشابه با وکیوم رومیزی است. با این حال نحوه قرارگیری آن به شکل ایستاده است و اپراتور به صورت ایستاده به کار با آن می‌پردازد. دستگاه‌های بسته‌بندی وکیوم ایستاده اغلب دارای دو تیغه جهت وکیوم در دو طرف کابین هستند و از نظر سایز تنوع دارند.

  • دستگاه وکیوم تک کابین و دو کابین

دستگاه وکیوم تک کابین، عملکرد مشابهی با سایر دستگاه‌ها دارد و برای تخلیه هوای موجود در بسته مورد استفاده قرار می‌گیرد. اغلب این دستگاه‌ها از قابلیت تزریق گاز برخوردار هستند. از آنها هم بیشتر در کسب و کارهای صنعتی و کارخانه‌های مواد غذایی استفاده می‌شود. دستگاه وکیوم دو کابین نوع دیگری از این دستگاه‌ها است که دارای دو کابین می‌باشد. به این صورت که عملیات بسته‌بندی با چیدن بسته‌ها در یک کابین و بستن درب آنها در کابین دیگر انجام می‌شود. برای همین دستگاه وکیوم دو کابین سرعت بیشتری دارد.

کیسه مناسب دستگاه بسته‌بندی وکیوم کدام است؟

برای بسته‌بندی محصولات با دستگاه وکیوم باید از کیسه‌های مناسبی استفاده شود. در واقع این دستگاه به پلاستیک مخصوص خود نیاز دارد. پلاستیک مورد استفاده در این دستگاه‌ها تحت عنوان کیسه وکیوم یا وکیوم بگ شناخته می‌شود که شامل انواعی همچون متالایز، یک رو متالایز و کیسه پلاستیکی شفاف می‌باشد. البته هر یک از این کیسه‌ها برای بسته‌بندی مواد خاصی مناسب هستند و از یک کیسه نمیتوان برای بسته‌بندی چند محصول استفاده کرد. از این رو در زمان تهیه کیسه وکیوم باید به این موضوع توجه داشته باشید و آن را متناسب با محصولات خود سفارش دهید.

دستگاه پرس وکیوم ممبران چیست؟

اگر نام دستگاه پرس وکیوم ممبران به گوشتان خورده است، باید اشاره شود که این دستگاه در تولیدات صنعتی که با چوب و MDF سروکار دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه پرس وکیوم ممبران میتواند یک لایه را بر روی سطح چوب، MDF، PVC و هر نوع مصنوعات چوبی دیگری از طریق چسب بچسباند. چسبیدن لایه از طریق نیروی فشار صورت می‌گیرد. در رابطه با نام وکیوم در اسم دستگاه باید اشاره شود که وکیوم نشان از شرایط خلاء در فرآیند پرس کردن دارد. به این صورت که در زمان پرس شرایط بستر کار در وضعیت خلاء قرار می‌گیرد و به کمک فشار، سطح کار با لایه مورد نظر پوشیده می‌شود. دستگاه پرس وکیوم ممبران برای پوشاندن ناهمواری‌ها و سطح خشن مصنوعات چوبی کاربرد دارد. برای همین این دستگاه با دستگاه بسته‌بندی وکیوم کاملا متفاوت است و نباید با هم اشتباه گرفته شوند.

قیمت خرید دستگاه وکیوم بسته‌بندی چقدر است؟

قیمت دستگاه‌های بسته‌بندی وکیوم بر اساس فاکتورهای مختلفی همچون نوع دستگاه، قابلیت‌های دستگاه، سایز و ابعاد، قدرت وکیوم و قطعات داخلی مشخص می‌شود. همچنین هر یک از این دستگاه‌ها از تیراژ کار خاصی برخوردار هستند که این فاکتور نیز بر روی قیمت خرید آنها تاثیر دارد. برای همین جهت اطلاع و خرید دستگاه بسته‌بندی وکیوم بهتر است در ابتدا حجم کاری و محیط استفاده از دستگاه را مشخص کرده و سپس به سراغ خرید بهترین دستگاه بروید. اگر قصد دارید بسته‌بندی وکیوم را در حجم پایین انجام دهید، بهترین گزینه دستگاه‌های وکیوم خانگی و فروشگاهی است. اما اگر حجم و تیراژ کاری بالایی دارید، باید به سراغ انواع صنعتی این دستگاه‌ها بروید. جهت استعلام قیمت انواع دستگاه بسته‌بندی وکیوم هم میتوانید با کارشناسان فروش شرکت خاور وکیوم تماس حاصل فرمایید و از مشاوره‌ آنها جهت خرید بهترین دستگاه وکیوم ارزان بهره‌مند شوید.

جمع بندی

در این مطلب با دستگاه‌های بسته‌بندی وکیوم و ارزانترین نوع آن آشنا شدیم. با در نظر گرفتن حجم کاری روزانه، اندازه بسته، تزریق یا عدم تزریق گاز و غیره میتوانید بهترین دستگاه وکیوم ارزان را خریداری نمایید.

این پست چقدر برایتان مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب