خدمات وکیوم فرمینگ در تهران

وکیوم فرمینگ از روش‌های بسیار مرسوم و پرطرفدار در صنعت است که از آن برای بسته بندی و یا تولید قطعات پلاستیکی استفاده می‌شود. این روش نسبت به برخی از روش‌ها از هزینه پایین‌تری برخوردار است و سرعت تولید خوبی دارد. برای همین است که بسیاری از تولید کنندگان از بسته بندی وکیوم فرمینگ یا تولید قطعات پلاستیکی با این روش استفاده می‌کنند. در ادامه به بررسی بیشتر خدمات وکیوم فرمینگ در تهران پرداخته و با این فرآیند بیشتر آشنا خواهیم شد.

وکیوم فرمینگ چیست؟

وکیوم فرمینگ از روش‌هایی است که از آن برای شکل دهی مواد پلاستیکی استفاده می‌شود. در واقع همانطور که از نام این روش مشخص است، وکیوم فرمینگ با فرمینگ یعنی شکل دهی مواد با استفاده از وکیوم و مکش همراه است. مواد مورد استفاده در این روش، از انواع مواد گرمانرمی هستند که با اعمال حرارت به حالت منعطفی می‌رسند. در وکیوم فرمینگ به ورق پلاستیکی گرما اعمال می‌شود تا بتواند به شکل مورد نظر تغییر پیدا کند. برای اینکه درک بهتری نسبت به این فرآیند داشته باشیم، در اینجا به مراحل وکیوم فرمینگ به ترتیب اشاره می‌کنیم:

 • در ابتدا باید ورق پلاستیکی مورد نظر خود را با استفاده از گیره در محل فیکس و ثابت کرد.
 • پس از آن باید توسط منابع گرمایی همچون هیتر، به ورق پلاستیکی گرما اعمال کرد. اعمال حرارت و گرما باعث می‌شود تا ورق به حالت نرم و منعطفی برسد و برای رسیدن به شکل مورد نظر آماده شود.
 • پس از آن باید به سراغ وکیوم و مکش ورق گرم شده بر روی قالب رفت. بسته به نر و ماده بودن قالب، محل قرارگیری پلاستیک میتواند درون و یا روی قالب باشد. حال در این مرحله باید مکش از طریق پمپ وکیوم صورت بگیرد تا کلیه هوای موجود میان قالب و ورق تخلیه شود.
 • زمانی که صفحه پلاستیکی فرم و شکل قالب وکیوم فرمینگ را به خود گرفت، باید سرد شود. معمولا برای قطعات بزرگتر از جریان هوای زیاد یا اسپری آب به این منظور استفاده می‌کنند.
 • پس از خنک شدن قطعه، باید آن را از قالب جدا کرده و به سراغ مرحله نهایی رفت.
 • در مرحله آخر در صورتی که نیاز به تراش و صاف کردن لبه‌های قطعه باشد، به انجام این کار پرداخته می‌شود. در نهایت هم محصول آماده عرضه می‌گردد.

مهمترین مزایای وکیوم فرمینگ چیست؟

 

مهمترین مزایای وکیوم فرمینگ چیست؟

 

در رابطه با مهمترین مزایای وکیوم فرمینگ، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقرون به صرفه بودن و هزینه پایین

این روش برای تولید، مخصوصا تولیدات کوچک و کم، بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. در واقع اگر بخواهیم وکیوم فرمینگ را با روشی چون بسته بندی تزریقی مقایسه کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که هزینه وکیوم فرمینگ بسیار مقرون به صرفه‌تر است. دلیل آن هم به خاطر نیاز به هزینه‌های کم برای ابزارسازی و نمونه سازی اولیه است.

 • انعطاف پذیری بالا

وکیوم فرمینگ به طراحان و تولید کنندگان اجازه می‌دهد تا طرح‌های جدید خود را بدون هیچ معطلی بسازند. قالب‌های وکیوم فرمینگ در انواعی چون چوبی، آلومینیومی و فوم سازه‌ای قابل تولید هستند که قیمت قالب وکیوم فرمینگ هم بستگی به جنس و پیچیدگی آن دارد. با ساخت قالب میتوان خیلی سریع کار تولید را شروع کرده و به محصولات وکیومی مورد نظر خود دست پیدا کرد.

 • شفافیت زیاد

از دیگر مزایای وکیوم فرمینگ باید به شفافیت بالا اشاره کرد که این موضوع روی جلوه بیشتر محصولات هم تاثیر زیادی می‌گذارد.

خدمات بسته بندی وکیوم فرمینگ در تهران

یکی از انواع خدمات وکیوم فرمینگ در تهران و سایر شهرها، بسته بندی است. همانطور که اشاره کردیم، وکیوم فرمینگ از جمله روش‌هایی است که از آن میتوان برای تولید قطعات پلاستیکی و همچنین بسته بندی بسیاری از محصولات استفاده کرد. حال بهتر است ببینیم که بسته بندی وکیوم فرمینگ به چه شکل است و چه انواعی دارد.

بسته بندی وکیوم فرمینگ، از روش‌های بسته بندی بسیار مقرون به صرفه است. دلیل آن هم این است که این فرآیند بسیار کم هزینه بوده و از اجزای پیچیده و گران قیمت برخوردار نمی‌باشد. همچنین فرآیند کار در این روش آسان بوده و بسته به نوع دستگاه وکیوم فرمینگ، تنها بخشی از کار توسط اپراتور صورت می‌گیرد. از دیگر مزایایی که بسته بندی وکیوم فرمینگ دارد این است که توان و سرعت بالایی دارد. بسته بندی‌های وکیوم فرمینگ انواع بسیار زیادی دارند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

انواع بسته بندی وکیوم فرمینگ در تهران

بسته بندی‌های وکیوم فرمینگ انواع بسیار زیادی دارند و تنها محدود به یک یا چند مدل نمی‌شوند. در اینجا به بررسی چند مدل بسته بندی وکیوم فرمینگ پرداخته تا بیشتر با آن آشنا شویم.

 • بسته بندی وکیوم کارتی

این بسته بندی شامل دو قسمت است که بخش اول آن قطعه وکیومی شکل داده شده است که روی کار قرار می‌گیرد. بخش دوم هم یک مقوای معمولا چاپی است که زیر قطعه وکیومی قرار می‌گیرد. این روش از بسته بندی وکیوم فرمینگ بسیار پر کاربرد است و از آن میتوان برای بسته بندی بسیاری از محصولات مانند لوازم‌های آرایشی و بهداشتی و انواع ابزار آلات استفاده کرد. در رابطه با انواع بسته بندی وکیوم کارتی هم میتوان به پرس حرارتی، کشویی و هایفرکانس اشاره کرد.

 • بسته بندی وکیوم صدفی یا تاشو

این روش هم بسیار رایج است و به صورت یک ظرف یک تکه شفاف لولادار می‌باشد که درب و محفظه آن به صورت چفتی و یا دوخت حرارتی به هم متصل می‌شوند. در حالت چفتی میتوان درب را به راحتی باز و بسته کرد. مانند بسته بندی‌ تخم مرغ تلاونگ. حالت دوخت حرارتی هم همچون بسته بندی کارتی است، با این تفاوت که نوع باز و بسته شدن آن به شکل تاشو است.

 • بسته بندی وکیوم اسکین

در روش بسته بندی وکیوم اسکین نیازی به وجود قالب وکیوم فرمینگ نبوده و تنها از ورق وکیومی و یک کارت مقوایی که محصول روی آن قرار می‌گیرد، استفاده می‌شود. عدم وجود قالب هم به خاطر همین موضوع است. در واقع از آنجایی که محصول روی کارت مقوایی قرار می‌گیرد، دیگر نیازی به استفاده از قالب در این روش نیست. از این رو کمی هزینه وکیوم فرمینگ در این روش کاهش پیدا می‌کند.

کاربردهای وکیوم فرمینگ در صنایع مختلف

 

کاربردهای وکیوم فرمینگ در صنایع مختلف

 

وکیوم فرمینگ در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. در اینجا به کاربردهای مهم وکیوم فرمینگ در صنایع مختلف اشاره می‌کنیم:

 • صنعت بسته بندی: همانطور که اشاره کردیم یکی از مهمترین کاربردهای وکیوم فرمینگ، در صنعت بسته بندی است. ویژگی‌ها و مزایای وکیوم فرمینگ باعث شده تا بتوان از آن برای بسته بندی بسیاری از محصولات نظیر مواد غذایی، اسباب بازی، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خودرو، میوه و شیرینی، لوازم الکترونیکی و … استفاده کرد.
 • تولید ظروف یکبار مصرف: از دیگر کاربردهای مهم وکیوم فرمینگ باید به تولید ظروف یکبار مصرف اشاره کرد. در واقع با استفاده از این روش میتوان انواع لیوان، بشقاب و کاسه‌های یکبار مصرف را تولید و روانه بازار کرد.
 • صنعت پزشکی: از کاربردهای وکیوم فرمینگ در صنعت پزشکی باید به تولید لوازم یکبار مصرف اتاق عمل و همچنین استندهای یکبار مصرف دندانپزشکی اشاره کرد.
 • صنعت کشاورزی: در صنایع کشاورزی هم میتوان از وکیوم فرمینگ برای تولید سینی‌های کاشت و یا گلدان‌های کوچک استفاده کرد.

خدمات وکیوم فرمینگ در شرکت خاور وکیوم تهران

خاور وکیوم از جمله شرکت‌های فعال در زمینه تولید قطعات وکیومی و خدمات وکیوم فرمینگ در تهران است. از جمله خدمات وکیوم فرمینگ این شرکت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

در این شرکت کلیه خدمات وکیوم فرمینگ، با استفاده از پیشرفته‌ترین ماشین آلات و همچنین کارکنان مجرب صورت می‌گیرد. دستگاه وکیوم فرمینگ در انواعی چون اتوماتیک و نیمه اتوماتیک موجود است که میتوان آنها را در این شرکت مشاهده کرد. همچنین دستگاه وکیوم فرمینگ کوچک و مینی هم در این شرکت موجود بوده که برای تولیدات کم و یا مصارف خانگی کاربرد دارد. دستگاه‌های وکیوم اتومات، در حدود 80 درصد از کارها را خودشان به تنهایی انجام می‌دهند. در حالی که دستگاه‌های نیمه اتومات، 50 درصد کار را خودشان انجام داده و 50 درصد دیگر را اپراتور دستگاه انجام می‌دهد. برای همین قیمت دستگاه وکیوم فرمینگ اتوماتیک نسبت به نوع نیمه اتومات بالاتر است.

بهترین مرکز خدمات وکیوم فرمینگ در تهران

 

بهترین مرکز خدمات وکیوم فرمینگ در تهران

 

اگر به دنبال یک مرکز معتبر در تهران برای بسته بندی وکیوم فرمینگ و یا تولید محصولات یکبار مصرف با این روش هستید، باید در این رابطه هوشمندانه عمل کنید و تحقیقات لازم در این رابطه را انجام دهید. چرا که فرآیند وکیوم فرمینگ باید با استفاده از افراد متخصص و دستگاه‌های مناسبی صورت بگیرد تا بهترین نتیجه از آن حاصل شود. مراکزی که از دستگاه‌های پیشرفته و تمام اتومات استفاده می‌کنند، میتوانند وکیوم قطعات را به بهترین شکل ممکن انجام دهند و محصول را با کیفیت بالا روانه بازار نمایند.

جمع بندی

خدمات وکیوم فرمینگ در تهران، شامل خدماتی چون بسته بندی و تولید محصولات یکبار مصرف است. این خدمات را میتوانید از شرکت‌های فعال در این زمینه همچون خاور وکیوم دریافت کنید و از مزایای بالای آن بهره مند شوید.

این پست چقدر برایتان مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب