بسته‌بندی وکیوم در بازاریابی و فروش چه تاثیراتی دارد؟

در حال حاضر روش‌های زیادی در بازار برای بسته‌بندی محصولات وجود دارد. یکی از این روش‌ها که مزایای زیادی هم دارد، بسته‌بندی وکیوم فرمینگ است. بسته‌بندی وکیوم فرمینگ جزو روش‌هایی است که به خاطر مزایای خاص خود، مورد توجه تولیدکنندگان زیادی قرار دارد و افراد زیادی آن را برای عرضه محصولات خود در نظر می‌گیرند. با این روش از بسته‌بندی میتوان محصولات را به صورت مناسبی به بازار عرضه کرده و آنها را به خوبی در معرض دید مشتریان قرار داد. بر این اساس میتوان گفت بسته‌بندی وکیوم فرمینگ یکی از روش‌های موثر در تبلیغات محصول و افزایش فروش آنها است. حال بهتر است ببینیم که تاثیر بسته‌بندی وکیوم در بازاریابی و فروش چیست و این روش چگونه سبب افزایش فروش محصولات می‌شود.

فرآیند وکیوم فرمینگ و مراحل آن

وکیوم فرمینگ فرآیندی است که از آن برای شکل‌دهی به مواد ترموپلاستیک استفاده می‌شود. در این فرآیند یک ورق پلاستیکی که میتواند از جنس PVC، ABS، PET، اچ پی و غیره باشد، مورد حرارت قرار گرفته و به حالت نرم و منعطفی می‌رسد. حرارت میتواند توسط یک یا چند هیتر اعمال شود. پس از آنکه ورق به حالت نرم و قابل شکل‌دهی برسد، روی قالب وکیوم فرمینگ قرار گرفته و عمل وکیوم روی آن صورت می‌گیرد. این کار به وسیله پمپ وکیوم یا پمپ خلا صورت می‌گیرد و ورق به طور کامل روی قالب می‌نشیند. این کار باعث می‌شود تا ورق فرم قالب را به خود بگیرد. پس از سرد شدن ورق، آن را از روی قالب جدا کرده و آماده عرضه به بازار می‌نمایند.

وکیوم فرمینگ چه کاربردهایی دارد؟

 

وکیوم فرمینگ چه کاربردهایی دارد

 

وکیوم فرمینگ جزو فرآیندهای بسیار کاربردی است و از آن در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. در این بخش به بررسی کاربردهای فرآیند وکیوم فرمینگ می‌پردازیم.

 • بسته‌بندی محصولات

همانطور که اشاره کردیم بسته‌بندی وکیوم فرمینگ یکی از روش‌هایی است که برای بسته‌بندی محصولات مختلفی قابل استفاده است. بسیاری از محصولات از جمله مواد غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم الکترونیکی و غیره با استفاده از این فرآیند بسته‌بندی شده و به بازار عرضه می‌شوند. برای همین یکی از کاربردهای مهم فرآیند وکیوم فرمینگ، بسته‌بندی محصولات است.

بسیاری از ظروف تاشو یا استندی میوه‌جات و سبزیجات، باکس‌های بسته‌بندی تخم مرغ، استندهای شکلات و شیرینی و غیره با استفاده از این روش تولید می‌شوند.

 • وکیوم فرمینگ در صنعت کشاورزی

از وکیوم فرمینگ در صنعت کشاورزی برای تولید سینی‌های کشت استفاده می‌شود. سینی‌های کشت یا سینی‌های نشا، در گلخانه به منظور کشت انواع سبزی یا صیفی‌جات همچون فلفل مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای همین وکیوم فرمینگ در صنعت کشاورزی نیز کاربرد زیادی دارد.

 • وکیوم فرمینگ در صنعت پزشکی

از دیگر کاربردهای وکیوم فرمینگ میتوان به تولید لوازم پزشکی اشاره کرد. از این روش میتوان برای ساخت سینی‌های پزشکی و دندانپزشکی استفاده کرد. این سینی‌ها با استفاده از مواد بهداشتی و مورد تایید سازمان بهداشت ساخته می‌شوند و در بیمارستان یا مراکز درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بسته‌بندی وکیوم فرمینگ چیست؟

همانطور که گفته شد، فرآیند وکیوم فرمینگ یکی از فرآیندهای کاربردی است که برای شکل‌دهی به مواد پلاستیکی از طریق حرارت استفاده می‌شود. در این روش به محصولات ترموپلاستیک یا گرمانرم از طریق منابع گرمایی حرارت داده می‌شود تا به حالت منعطف و قابل شکل‌دهی برسند. این روش نه تنها برای بسته‌بندی محصولات کاربرد دارد، بلکه برای تولید بسیاری از قطعات پلاستیکی در صنایع مختلف نیز قابل استفاده است. در واقع میتوان گفت بسیاری از محصولاتی که به طور روزانه با آنها سروکار داریم، با استفاده از این روش تولید می‌شوند.

حال در رابطه با بسته‌بندی وکیوم فرمینگ باید اشاره کنیم که این بسته‌بندی‌ها از شفافیت زیادی برخوردار هستند و محصول درون خود را به طور واضح و شفافی نمایش می‌دهند. همچنین این روش از بسته‌بندی به گونه‌ای است که محصول را به خوبی در برمی‌گیرد و از آن محافظت می‎نماید. چرا که بسته‌بندی‌های وکیوم فرمینگ به روش‌هایی چون دوخت یا پرس حرارتی همراه با چسب مخصوص مهر و موم می‌شوند. برای همین است که تولیدکنندگان زیادی این روش را به سایر روش‌های بسته‌بندی ترجیح می‌دهند.

چرا بسته‌بندی وکیوم فرمینگ؟

 

چرا بسته‌بندی وکیوم فرمینگ؟

 

بسته‌بندی محصولات به روش وکیوم فرمینگ، از چندین مزیت برخوردار است و به خاطر همین مزایا است که مورد توجه بسیاری از تولیدکنندگان قرار گرفته است. در این رابطه هم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقرون به صرفه بودن: بسته‌بندی محصولات به روش وکیوم فرمینگ، با هزینه کمی همراه است و یک روش مقرون به صرفه محسوب می‌شود.
 • شفافیت بالای بسته‌ها: از مزایای مهمی که بسته‌بندی وکیوم فرمینگ دارد، شفافیت بسته‌ها است. این ویژگی باعث می‌شود تا محصولات موجود در بسته‌بندی به خوبی قابل مشاهده باشند و مشتری بتواند آنها را پیش از خرید بررسی نماید. همچنین شفافیت بسته‌ها از نظر زیبایی‌شناسی بسیار حائز اهمیت است.
 • سرعت بالا: بسته‌بندی محصولات به روش وکیوم فرمینگ با سرعت بالایی قابل انجام است. برای همین افرادی که قصد دارند محصولات خود را ظرف مدت کوتاهی به بازار عرضه کنند، میتوانند از این روش استفاده نمایند.
 • تنوع طراحی و تولید: در طراحی و تولید بسته‌بندی وکیوم هیچ محدودیتی وجود ندارد و میتوان بسته‌ها را در هر شکل دلخواهی طراحی و تولید کرد.
 • تنوع در بسته‌بندی‌ها: بسته‌بندی وکیوم فرمینگ با چندین روش قابل انجام است که از میان آنها میتوان به اسکین، بلیستر، هایفرکانس و کارتی (کشویی و پرسی) اشاره کرد. هر یک از این روش‌ها هم از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند که افراد میتوانند بر اساس آنها بهترین روش را انتخاب نمایند.
 • جذابیت بالا: بسته‌بندی وکیوم از نظر بسیاری از کارشناسان و بازاریابان جذابیت زیادی دارد و میتواند سبب افزایش فروش محصولات شود.

تاثیر بسته‌بندی وکیوم فرمینگ در بازاریابی و فروش

یکی از تاثیراتی که بسته‌بندی وکیوم فرمینگ دارد، تاثیرات مثبت در بازاریابی محصولات و افزایش فروش آنها است. دلیل آن هم به خاطر مزایایی است که این روش از بسته‌بندی دارد. همانطور که ملاحظه کردید بسته‌بندی وکیوم از چندین مزیت برخوردار است و به خاطر همین مزایا است که مورد توجه بسیاری از تولیدکنندگان قرار گرفته است. در اینجا به بررسی تاثیراتی که بسته‌بندی وکیوم فرمینگ بر روی بازاریابی و فروش محصولات دارد می‌پردازیم.

 • فضای تبلیغاتی عالی

بسته‌بندی وکیوم فرمینگ شامل طیف گسترده‌ای از روش‌ها است که با استفاده از هر یک از آنها میتوان محصولات را به شکل خاصی بسته‌بندی کرده و به بازار عرضه کرد. از میان روش‌های موجود برخی شامل مقوا یا کارت‌هایی هستند که فضای مناسبی برای تبلیغات دارند. بر روی این کارت‌ها میتوان به درج نام برند یا اطلاعاتی راجع به نحوه استفاده از محصول پرداخته و از این طریق موجب تبلیغات و بازاریابی شد.

 • طراحی انعطاف پذیر

در بسیاری از روش‌های بسته‌بندی وکیوم فرمینگ، از قالب استفاده می‌شود. در واقع در تمام روش‌ها به جزو روش وکیوم اسکین، نیاز به طراحی قالب وکیوم فرمینگ است. برای طراحی و ساخت این قالب‌ها اغلب از دستگاه سی‌ان‌سی استفاده می‌شود. ساخت قالب با دستگاه CNC از مزایای زیادی برخوردار است و میتوان کوچکترین جزئیات را در آن پیاده‌سازی و اجرا کرد. همچنین میتوان هرگونه عیب و نقصی را برطرف کرده تا در نهایت به طرح مورد نظر خود رسید. پس از تایید طراحی قالب، میتوان پروسه تولید را شروع کرد. برای همین بسته‌بندی وکیوم فرمینگ از انعطاف‌پذیری زیادی برخوردار است.

 • نمایش محصولات و جذب مشتری

 

نمایش محصولات و جذب مشتری

 

از دیگر تاثیراتی که بسته‌بندی وکیوم فرمینگ در بازاریابی و فروش دارد، باید به شفافیت بسته‌ها و نمایش محتویات موجود در آن اشاره کرد. بسته‌های وکیوم فرمینگ شفافیت زیادی دارند و میتوانند محصول را به خوبی نمایش دهند. این خصوصیت باعث می‌شود تا مشتریان در زمان خرید محتویات را مشاهده کنند و برای خرید محصول بهتر تصمیم‌گیری نمایند.

 • مقاوم و مستحکم بودن بسته‌ها

بسته‌بندی وکیوم فرمینگ به دلیل استحکام و مقاومت زیادی که دارد، از محصولات موجود در خود به خوبی محافظت می‌کسند. برای همین محصول به طور کاملا سالمی به دست مشتری می‌رسد و هیچ آسیبی به آن وارد نمی‌شود.

خدمات بسته‌بندی وکیوم فرمینگ توسط خاور وکیوم

صنایع بسته‌بندی وکیوم فرمینگ خاور وکیوم، از بیش از بیست سال سابقه در زمینه خدمات بسته‌بندی و ساخت ماشین آلات و دستگاه‌های وکیوم فرمینگ برخوردار است. این شرکت با استفاده از کارکنانی مجرب و به کارگیری تجهیزات پیشرفته، گام بزرگی در صنعت بسته‌بندی و تولید محصولات به روش وکیوم فرمینگ برداشته است. از این رو اگر به دنبال یک شرکت معتبر برای بسته‌بندی محصولات خود از طریق فرآیند وکیوم فرمینگ هستید، میتوانید از خدمات شرکت خاور وکیوم استفاده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

خدمات صنایع خاور وکیوم:

 • تولید کلیه قطعات وکیوم فرمینگ
 • تولید کلیه بسته‌بندی‌های وکیوم فرمینگ
 • طراحی و ساخت قالب وکیوم فرمینگ به روش CNC
 • ساخت ماشین آلات و دستگاه‌های وکیوم فرمینگ

جمع بندی

بسته‌بندی وکیوم فرمینگ یکی از روش‌های بسته‌بندی محصولات است که تولیدکنندگان زیادی آن را برای محصولات خود در نظر می‌گیرند. همانطور که ملاحظه کردید این روش از چندین مزیت برخوردار است و میتواند سبب افزایش سرعت تولید و همچنین تاثیرات مثبتی بر روی بازاریابی و فروش محصولات شود. در صورتی که شما هم قصد دارید از این مزایا بهره‌مند شوید و از تاثیرات بسته‌بندی وکیوم فرمینگ در بازاریابی و فروش برخوردار شوید، میتوانید از شرکت خاور وکیوم در این زمینه کمک بگیرید.

 

این پست چقدر برایتان مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب