نکات مهم در رابطه با خرید دستگاه بسته بندی اتوماتیک

صنعت بسته‌بندی در طی سال‌های اخیر پیشرفت زیادی داشته است و دستگاه‌های زیادی برای این کار روانه بازار شده‌اند. دستگاه‌های تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک از جمله دستگاه‌هایی هستند که بیشتر افراد از آنها برای بسته‌بندی محصولات خود استفاده می‌کنند. برای خرید دستگاه بسته‌بندی باید به موارد زیادی توجه کرده و آن را متناسب با نوع محصول و همچنین بودجه خود خریداری کرد. در این مطلب قصد داریم نکاتی در رابطه با خرید دستگاه بسته‌بندی اتوماتیک بیان کنیم و به نحوه خرید آنها اشاره داشته باشیم.

دستگاه بسته‌بندی

دستگاه بسته‌بندی به دستگاهی اطلاق می‌شود که برای بسته‌بندی انواع محصولات نظیر لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی، لوازم الکترونیکی و صنعتی و غیره به کار برده می‌شوند. این دستگاه‌ها در انواع مختلفی در بازار موجود هستند و شامل انواع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می‌باشند. از جمله دستگاه‌های بسته‌بندی محصولات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دستگاه بسته‌بندی توزین‌دار: این دستگاه برای بسته‌بندی محصولات به صورت کیلویی، گرانولی، حجمی و غیره کاربرد دارد.
  • دستگاه بسته‌بندی شیرینک‌دار: این دستگاه‌ها برای بسته‌بندی محصولات به شکل وکیوم کاربرد دارند.
  • دستگاه بسته‌بندی ساشه: برای بسته‌بندی مواد مایع همچون سس، آبلیمو، آبمیوه، شامپو و غیره از این دستگاه‌ها استفاده می‌شود.
  • دستگاه بسته‌بندی سیل وکیوم: از این دستگاه برای بسته‌بندی مایعاتی چون نوشیدنی، بستنی لیوانی و سایر لبنیات استفاده می‌شود.

خرید دستگاه بسته‌بندی بر اساس نوع محصول

تولیدکنندگان باید بر اساس نوع محصول یا محصولات خود به سراغ خرید دستگاه بسته‌بندی بروند. در واقع اولین گام برای خرید دستگاه مشخص کردن خصوصیات محصولات است. برای این کار باید یک سری اطلاعات از محصول را لیست کرده تا بتوان بر اساس آنها به سراغ خرید بهترین دستگاه بسته‌بندی رفت. برای مثال باید مشخص کرد که آیا اندازه محصولات همواره ثابت است یا اندازه محصول متغیر و قابل تغییر است. همچنین باید میزان تولیدات روزانه و ماهانه را مشخص کرده تا بتوان کارآمدترین دستگاه را خریداری کرد. با جمع‌آوری اطلاعات در این زمینه میتوان با دید بازتری به سراغ خرید دستگاه بسته‌بندی رفته و خیلی زودتر دستگاه مورد نظر خود را پیدا کرد.

در گام بعدی باید مشخص کنید که دستگاه برای شرکت و محصولات مورد نظرتان مفید است یا خیر. برای مثال برخی از ماشین‌های بسته‌بندی همه کاره هستند و تنها به یک محصول محدود نمی‌شوند. برخی از دستگاه‌های پیشرفته هم میتوانند به صورت خودکار بسته‌بندی‌های متفاوتی را طراحی و پیاده نمایند. برای همین افراد باید مشخص کنند که دقیقا چه انتظاراتی از دستگاه بسته‌بندی دارند و در رابطه با تکنولوژی‌های مورد نیاز خود در خصوص دستگاه به خوبی تحقیق نمایند.

چند نکته مهم برای خرید بهترین دستگاه بسته‌بندی اتوماتیک

به جز مواردی که در بخش قبلی اشاره شد، موارد دیگری هم وجود دارند که برای خرید دستگاه بسته‌بندی اتوماتیک باید به آنها توجه شود. در این بخش به بررسی این موارد می‌پردازیم:

1. حساسیت محصول به بهداشت

برخی از محصولات از جمله محصولات بهداشتی و مواد غذایی نسبت به آلودگی و آلاینده‌ها حساس هستند. برای همین جهت بسته‌بندی این محصولات باید به سراغ دستگاهی رفت که کاملا عاری از آلودگی باشد و بتواند محصول را در سلامت و بهداشت کامل بسته‌بندی نماید. با این دستگاه‌ها میتوان محصول را به صورت سالم به دست مشتری رسانده و سبب جلب رضایت آنها و افزایش فروش و رونق کسب و کار خود شد.

3. فضای موجود برای دستگاه بسته‌بندی

یکی از موارد مهمی که در زمان خرید دستگاه بسته‌بندی اتوماتیک باید در نظر بگیرید، ابعاد دستگاه و فضای موجود برای آن است. بسیاری از افراد به این موضوع توجهی نمی‌کنند و پس از خرید دستگاه با مشکل کمبود جا مواجه می‌شوند. از طرفی در نظر گرفتن فضا برای قرار دادن دستگاه به تنهایی کافی نبوده و باید به فضای مورد نیاز برای تردد کارکنان در اطراف دستگاه نیز توجه شود. این فضا باید در حد ایمن و مطلوبی باشد. برای همین حتما به این موارد توجه داشته باشید تا بتوانید یک دستگاه بسته‌بندی اتوماتیک در ابعاد مناسب خریداری نمایید.

3. تکنولوژی‌های مورد نیاز برای بسته‌بندی

 

تکنولوژی‌های مورد نیاز برای بسته‌بندی

 

دستگاه‌های بسته‌بندی به دلیل تنوع زیادی که دارند، از کارکردهای متفاوتی هم برخوردار هستند. برخی از این دستگاه‌ها تنها برای یک محصول خاص به کار برده می‌شوند و برخی دیگر چندکاره هستند و محدودیتی در تعداد محصولات ندارند. در واقع دستگاه‌های چندکاره به صورت خودکار عمل می‌کنند و میتوانند طراحی بسته‌بندی متنوعی بر اساس نوع محصول داشته باشند. از این رو باید به نوع محصول یا محصولات خود توجه کنید تا یک دستگاه مناسب برای بسته‌بندی آنها پیدا نمایید.

4. سرعت دستگاه بسته‌بندی

از دیگر فاکتورهایی که در زمان خرید دستگاه بسته‌بندی اتوماتیک باید در نظر داشته باشید، سرعت دستگاه است. برای بسیاری از تولیدکنندگان، خصوصا کسانی که میزان تولید روزانه‌شان بالا است، سرعت بسته‌بندی اهمیت زیادی دارد. هر چقدر بتوانید محصولات بیشتری را در زمان کوتاهتری تولید کنید، فرصت بیشتری برای جذب مشتریان جدید و عقد قراردادهای بزرگتر پیدا می‌کنید. برای این کار هم باید سیستمی را در نظر بگیرید که پتانسیل کافی در این زمینه داشته باشد.

دستگاه‌های بسته‌بندی اتومات، توان متفاوتی دارند و هر کدام قادر به بسته‌بندی تعداد مشخصی از محصولات در هر دقیقه یا ساعت هستند. تولیدکننده باید با توجه به تعهد و حجم سفارشات خود، به سراغ دستگاهی برود که بتواند از پس تعهدات خود برآید.

5. نحوه کار با دستگاه

برخی از دستگاه‌های بسته‌بندی اتوماتیک از عملکرد ساده‌ای برخوردار هستند و نیازی به آموزش ندارند. اما برخی از آنها پیچیده‌تر هستند و حتما باید آموزش‌هایی در خصوص نصب و راه‌اندازی آنها گذرانده شود. برای همین در زمان انتخاب و خرید دستگاه باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید و شرایط و زمان خود را در این خصوص بسنجید. اگر زمان کافی برای آموزش ندارید، بهتر است به سراغ دستگاه‌های ساده‌تر بروید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

6. خدمات و پشتیبانی تامین کننده دستگاه

در هر برهه از زمانی که قصد دارید به سراغ تهیه دستگاه بسته‌بندی اتوماتیک بروید، حتما در خصوص تامین کننده و تولیدکننده دستگاه اطلاعاتی را کسب کنید. تکنسین‌های متخصص باید به اپراتور دستگاه آموزش‌های لازم را ارائه دهند و پشتیبانی خوبی در این زمینه داشته باشند. در صورتی که به این مورد توجهی نشود و یک سرمایه‌گذاری غلط صورت بگیرد، سرمایه و زمان زیادی از افراد از دست می‌رود. از این رو حتما به نحوه خدمات‌دهی و پشتیبانی تامین کننده دستگاه توجه نمایید.

7. شبکه شدن دستگاه

برخی از ماشین‌های بسته‌بندی دارای شبکه هستند و این امکان را به افراد می‌دهند تا چندین نفر عملکرد آنها را مشاهده و بررسی نمایند. با این قابلیت میتوان اطلاعات لازم را در خصوص میزان تولید به راحتی جمع‌آوری کرد. در صورتی که دستگاه بسته‌بندی مورد نظر از نرم افزار و سخت افزار یکپارچه برخوردار باشد، عملکرد بهتری در این خصوص خواهد داشت.

8. قیمت دستگاه بسته‌بندی اتوماتیک

قیمت دستگاه بسته‌بندی نیز جزو موارد مهم در زمان خرید است. هر یک از دستگاه‌های موجود در بازار با توجه به برند و مدل خود از قیمت متفاوتی برخوردار هستند. همچنین قیمت این دستگاه‌ها بر اساس ویژگی‌های خاصی که دارند، متفاوت می‌باشد. افرادی که به دستگاه‌های پیشرفته با جدیدترین تکنولوژی‌ها نیاز دارند، باید هزینه بیشتری را برای خرید در نظر بگیرند.

اهمیت دستگاه بسته‌بندی محصولات غذایی

 

اهمیت دستگاه بسته‌بندی محصولات غذایی

 

برای انتخاب دستگاه بسته‌بندی برای مواد غذایی باید به حفظ تازگی آنها توجه داشته باشید. برخی از مواد غذایی مانند گوشت و میوه‌ که از سرعت فاسد شدگی و خراب شدن زیادی برخوردار هستند، برای بسته‌بندی در خلاء بسیار ایده‌آل هستند. چرا که در این شرایط طراوت ماده غذایی حفظ می‌شود و میزان هوا به طور موثری حذف شده یا کاهش پیدا می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود تا میکروارگانیسم‌های هوازی بی‌حرکت شوند. حضور زیاد میکروارگانیسم میتواند سبب تسریع در خراب شدن مواد غذایی شود. بری همین بهتر است به این موضوع توجه زیادی شود و از دستگاه‌های مناسبی برای بسته‌بندی مواد غذایی استفاده گردد.

خرید دستگاه بسته‌بندی از شرکت خاور وکیوم

 

خرید دستگاه بسته‌بندی از شرکت خاور وکیوم

 

اگر به دنبال یک مرکز معتبر برای خرید دستگاه بسته‌بندی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک هستید، میتوانید از شرکت خاور وکیوم اقدام نمایید. در این شرکت انواع دستگاه بسته‌بندی در مدل‌های مختلف وجود دارد که میتوانید بر اساس نیاز خود یکی از آنها را خریداری نمایید.

  • دستگاه شیرینگ: دستگاه شیرینگ رومیزی در ابعاد 30 در 40 برای شیرینک یا شرینگ محصولات مختلفی مناسب است. از این دستگاه میتوان برای بسته‌بندی و پک انواع جعبه و کارتن استفاده کرد.
  • دستگاه وکیوم فرمینگ نیمه اتومات: از این دستگاه میتوان برای تولید قطعات وکیوم فرمینگ و بسته‌بندی‌های وکیوم استفاده کرد.
  • دستگاه وکیوم فرمینگ اتوماتیک: این دستگاه همچون دستگاه نیمه اتومات است. با این تفاوت که بیشتر عملیات توسط خود دستگاه صورت می‌گیرد و اپراتور تنها 20 درصد در کنترل آن نقش دارد.

جمع بندی

با وجود ماشین آلات و دستگاه‌های بسته‌بندی مختلف در بازار، باید به موارد زیادی توجه کرد تا بتوان یک دستگاه مناسب را خریداری نمود. همانطور که ملاحظه کردید چندین فاکتور وجود دارد که بهتر است در زمان خرید دستگاه بسته‌بندی اتوماتیک مورد توجه قرار بگیرند. مواردی چون خصوصیات محصول، تکنولوژی‌های مورد نیاز، سرعت بسته‌بندی، نحوه کار با دستگاه و قیمت دستگاه بسته‌بندی از جمله موارد مهم در این زمینه هستند. برای خرید دستگاه بسته‌بندی میتوانید از شرکت خاور وکیوم اقدام کنید و دستگاه مورد نظرتان را با قیمت مناسبی خریداری نمایید.

این پست چقدر برایتان مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب