دستگاه شیرینگ رومیزی و کاربردهای آن

برای بسته بندی محصولات، باید از دستگاه‌ها و ماشین آلات مناسبی استفاده کرد. ماشین آلات بسته بندی موجود در بازار، در انواع مختلفی موجود هستند و هر یک برای بسته بندی خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از این دستگاه‌ها، دستگاه شیرینگ است. دستگاه شیرینگ یا شیرینگ پک، برای پک کردن انواع جعبه و کارتن محصولات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه‌های شیرینگ هم دارای انواع مختلفی هستند که یکی از آنها دستگاه شیرینگ رومیزی نام دارد. در ادامه قرار است با این دستگاه بیشتر آشنا شویم و به کاربرد و خصوصیات آن اشاره داشته باشیم.

دستگاه شیرینگ چیست؟

دستگاه شیرینگ یا شیرینگ پک (shearing pack machine)، برای پک کردن انواع مختلف جعبه و کارتن استفاده می‌شود. این پک‌ها برای بسته بندی محصولاتی چون شیرینی، شکلات، چای، غلات، محصولات آرایشی و بهداشتی، انواع دارو و غیره استفاده می‌شوند. همچنین از بسته بندی شیرینگ میتوان برای کتاب و مجلات، قطعات خودرو، ظروف یکبار مصرف، محصولات صنعتی و غیره استفاده کرد. همانطور که مشخص است، دستگاه شیرینگ کاربرد زیادی دارد و برای مواد و لوازم زیادی قابل استفاده می‌باشد.

در رابطه با مکانیزم دستگاه شیرینگ پک باید اشاره کرد که این دستگاه محصولات را به طور تکی یا چند عددی به وسیله نایلون شیرینگ بسته بندی می‌کند. این نوع از بسته بندی باعث می‌شود تا حمل و نقل محصول برای تولید کنندگان راحت‌تر شود و محصول ماندگاری بیشتری پیدا کند. همچنین این بسته بندی سبب حفاظت و بهداشتی شدن محصول شده و از ورود مواد مختلف به داخل بسته جلوگیری می‌نمایند. با کمک دستگاه شیرینگ پک، میتوان محصولات را با جلوه زیباتری به بازار عرضه کرده و آنها را از جهات مختلفی متمایز کرد.

نحوه عملکرد دستگاه شیرینگ

 

نحوه عملکرد دستگاه شیرینگ

 

در دستگاه شیرینگ پک، از نایلون برای بسته بندی استفاده می‌شود. نایلون شیرینگ، از جنس پلی اتیلن سبک و ترکیب چند ماده دیگر از گروه پلی اتیلن ساخته می‌شود. خصوصیتی که این نایلون دارد این است که به راحتی با استفاده از حرارت جذب محصول می‌شود و از آن به خوبی حفاظت می‌نماید. حال در رابطه با نحوه کارکرد دستگاه شیرینگ پک باید اشاره کرد که در این دستگاه ابتدا نایلون دور محصول قرار می‌گیرد. همچنین میتوان نایلون را به وسیله دستگاه دوخت مجزا یا دستگاه دوخت خود دستگاه به دور محصول اعمال کرد. پس از آن محصول به کمک نوار نقاله دستگاه وارد تونل حرارتی شیرینگ پک شده و نایلون را جذب محصول می‌کند. با این کار محصول به خوبی پک شده و آماده عرضه به بازار می‌شود. هوایی که داخل تونل حرارتی دستگاه وجود دارد، مانع از ایجاد برآمدگی و حباب بر روی نایلون شیرینگ می‌شود و بسته را کاملا تمیز و بدون مشکل آماده می‌کند.

در اینجا به طور خلاصه به نحوه عملکرد دستگاه شیرینگ پک اشاره می‌کنیم:

 • در ابتدا محصول به کمک نوار نقاله، به بخش دوخت دستگاه منتقل می‌شود.
 • پس از آن نایلون شیرینگ دور محصول پیچیده شده و دوخت می‌خورد.
 • مجددا محصول به کمک نوار نقاله وارد تونل یا کوره شیرینگ می‌شود و با اعمال حرارت، نایلون به خوبی به دور محصول می‌چسبد.
 • پس از آن محصول با فن خنک کننده به بیرون از تونل هدایت شده و آماده عرضه به بازار می‌شود.

مزایای استفاده از دستگاه شیرینگ برای پک کردن محصولات

دستگاه شیرینگ پک مزایای زیادی را برای افراد فراهم می‌کند. به کمک این دستگاه میتوان جلوه زیباتری از محصولات ایجاد کرده و آنها را با ظاهر بهتری روانه بازار کرد. همچنین میتوان به کمک این دستگاه، یک تبلیغ ارزان به وسیله نایلون شیرینگ چاپی داشته و بسته‌ها را کاملا سفارشی سازی کرد. در واقع این روش جزو ارزانترین روش‌ها برای تبلیغ کالا و محصولات است و منجر به دیده شدن بهتر و بیشتر آن می‌شود. همچنین با این روش میتوان تصویر ذهنی مثبتی از محصول در ذهن مشتری ایجاد کرده و با این کار به افزایش فروش محصول خود کمک کرد. علاوه بر این از آنجایی که نایلون شیرینگ به خوبی جذب محصول می‌شود، میتوان با خیال آسوده و بدون نگرانی از آسیب دیدگی محصول آن را روانه بازار کرد. دستگاه شیرینگ پک، کاربردهای زیادی دارد و برای تمام صنایع همچون صنعت دارویی، صنعت غذایی، قطعات صنعتی، لوازم آرایشی و بهداشتی و غیره قابل استفاده می‌باشد.

آشنایی با انواع دستگاه شیرینگ پک

حال که با دستگاه شیرینگ و عملکرد آن به خوبی آشنا شدیم، بهتر است به سراغ بررسی انواع دستگاه شیرینگ برویم. این دستگاه‌ها عبارتند از:

 • دستگاه شیرینگ پک رومیزی
 • دستگاه شیرینگ پک صندوقی یا کابینتی
 • دستگاه شیرینگ پک تونلی
 • دستگاه شیرینگ پک تمام اتومات
 • دستگاه شیرینگ پک دوخت دستی نیمه اتومات
 • دستگاه لیبل شیرینگ

هر یک از این دستگاه‌های اشاره شده، برای محصولات متفاوتی قابل استفاده هستند. برای مثال دستگاه شیرینگ رومیزی، جهت پک کردن محصولات کوچک کاربرد دارد. همچنین دستگاه شیرینگ پک تونلی، برای محصولات بزرگ و کوچک قابل استفاده است. برای همین افرادی که قصد خرید دستگاه شیرینگ پک دارند، باید آن را متناسب با نوع محصول خود خریداری کنند.

دستگاه شیرینگ پک رومیزی چیست؟

 

دستگاه شیرینگ پک رومیزی چیست؟

 

همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، شیرینگ پک رومیزی یک دستگاه کوچک و جمع و جور است که روی میز قرار داده می‌شود. به دلیل کوچک بودن دستگاه، از آن تنها میتوان برای محصولات کوچک استفاده کرد و جهت پک کردن محصولات بزرگ یا متوسط مناسب نمی‌باشد. در رابطه با عملکرد دستگاه شیرینگ پک دستی رومیزی باید اشاره کرد که پک کردن محصول در این دستگاه با کمک سشوار صنعتی صورت می‌گیرد. به این صورت که در ابتدا نایلون شیرینگ به وسیله دستگاه دوخت دور محصول قرار گرفته و سپس به کمک سشوار صنعتی به آن حرارت داده می‌شود. در واقع در بیشتر دستگاه‌های شیرینگ رومیزی، خبری از تونل حرارتی نبوده و به جای آن از سشوار صنعتی استفاده می‌گردد. زمانی که حرارت از طریق سشوار اعمال شود، نایلون جذب محصول شده و پک می‌گردد. افرادی که از محصولات کوچک برخوردار هستند و تولیدات محدودی دارند، این دستگاه برایشان کاربردی می‌باشد.

دستگاه شیرینگ پک رومیزی چه مزایایی دارد؟

در رابطه با مزایای شیرینگ پک رومیزی، میتوان به همان مزایای کلی دستگاه‌های شیرینگ اشاره کرد. با این حال در اینجا به طور مفصل‌تر به بررسی مزایای دستگاه شیرینگ رومیزی یا شیرینگ دستی می‌پردازیم.

 • سبک و جمع و جور: همانطور که گفته شد، دستگاه شیرینگ رومیزی از ابعاد کوچکی برخوردار است و روی یک میز یا سطح به خوبی جای می‌گیرد. برای همین افرادی که از این دستگاه برای بسته بندی استفاده می‌کنند، مشکلی از نظر کمبود جا نخواهند داشت. علاوه بر این دستگاه شیرینگ رومیزی وزن کمی دارد و به راحتی قابل حمل است. این یعنی افراد می‌توانند آن را نسبت به سایر دستگاه‌ها، راحت‌تر جابجا کنند.
 • قیمت مناسب: از آنجایی که شیرینگ پک‌های رومیزی ساختار ساده‌تری نسبت به مدل‌هایی چون نیمه اتومات یا تمام اتومات دارند، قیمت خریدشان بسیار پایینتر است. برای همین افرادی که به دنبال خرید دستگاه شیرینگ پک ارزان هستند، می‌توانند این دستگاه‌ها را مدنظر داشته باشند.
 • حفاظت از محصولات: دستگاه شیرینگ رومیزی از نظر حفاظت از محصول هیچ تفاوتی با سایر دستگاه‌ها ندارد و می‌تواند در این زمینه به خوبی عمل کند. زمانی که نایلون دور محصول قرار می‌گیرد، از آن در برابر گرد و غبار، آلودگی و رطوبت به خوبی حفاظت می‌کند. همچنین برخی از روکش‌ها داری محافظ UV هستند و از محصول در برابر اشعه‌های مضر نیز محافظت می‌نمایند.

خرید دستگاه شیرینگ رومیزی از خاور وکیوم

 

خرید دستگاه شیرینگ رومیزی از خاور وکیوم

 

خاور وکیوم از شرکت‌های پیشگام و فعال در صنعت بسته بندی است. این شرکت با بیش از بیست سال سابقه، توانسته موفقیت زیادی در زمینه ارائه خدمات بسته بندی نظیر وکیوم فرمینگ، ساخت دستگاه‌های وکیوم فرمینگ و همچنین دستگاه‌های شیرینگ پک داشته باشد. بنابراین اگر قصد خرید دستگاه شیرینگ رومیزی را داشته باشید، می‌توانید این دستگاه را از فروشگاه خاور وکیوم تهیه نمایید. در حال حاضر دستگاه شرینگ پک رومیزی خاور وکیوم، در ابعاد 30 در 40 موجود و قابل خرید می‌باشد. این دستگاه برای محصولات کوچک و محدود کاربرد دارد و برای تولید در حجم بالا و محصولات سایز بزرگ ایده آل نمی‌باشد. به علت کوچک بودن این دستگاه‌ها، از آنها به عنوان دستگاه خانگی هم میتوان استفاده کرد. از این رو اگر در منزل خود یک کسب و کار خانگی راه اندازی کردید و نیاز به بسته بندی دارید، می‌توانید دستگاه شیرینگ پک رومیزی دستی را در نظر داشته باشید. قیمت دستگاه شیرینگ رومیزی نسبت به دیگر دستگاه‌های شیرینگ، پایین‌تر و مقرون به صرفه‌تر است. جهت اطلاع بیشتر راجع به دستگاه شیرینگ رومیزی و قیمت روز آن، می‌توانید با کارشناسان فروش خاور وکیوم در تماس باشید.

جمع بندی

دستگاه شیرینگ پک رومیزی یکی از انواع دستگاه شیرینگ است که برای مصارف کوچک و محدود کاربرد دارد. در واقع این دستگاه‌ها برای بسته بندی نایلونی محصولات کوچک به کار برده می‌شوند و برای محصولات بزرگ یا متوسط کاربردی ندارند. برای همین از آنها به عنوان دستگاه خانگی نیز یاد می‌شود و میتوانند جهت بسته بندی محصولات خانگی یا کارگاه‌های کوچک به راحتی مورد استفاده قرار بگیرند. از مزایای دستگاه شیرینگ پک رومیزی میتوان به وزن پایین، ابعاد جمع و جور و قیمت مناسب اشاره کرد. در صورتی که قصد خرید دستگاه شیرینگ رومیزی را دارید، می‌توانید از طریق فروشگاه خاور وکیوم برای خرید آن اقدام نمایید.

این پست چقدر برایتان مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب