راهنمای انتخاب مناسب‌ترین فیلم PVC شرینک برای بسته‌بندی

از انواع فیلم‌ها یا نایلون‌های مخصوص بسته‌بندی محصول، میتوان به فیلم پی وی سی شیرینگ اشاره کرد. این فیلم‌ها از مزایای زیادی برخوردار هستند و سبب بسته‌بندی محصول به شکل مناسب می‌شوند. از آنجایی که فیلم‌های پی وی سی در انواع مختلفی در بازار موجود هستند، باید از نوع مناسب آنها جهت شیرینگ یا شرینک کردن محصولات استفاده شود. در این مطلب یک راهنمای کامل جهت انتخاب مناسبترین فیلم پی وی سی شرینک برای بسته‌بندی را ارائه می‌دهیم تا بتوانید فیلم PVC را به راحتی انتخاب و خریداری نمایید.

فیلم شیرینگ چیست؟

به طور کلی فیلم‌های شیرینگ یک نوع پلاستیک بسته‌بندی هستند که کاربری آسانی دارند. این نایلون‌ها اغلب به صورت رول عرضه می‌شوند و ظاهر براق و شفافی دارند. فیلم شیرینگ از مواد پلیمری همه کاره محسوب می‌شود که میتواند برای بسته‌بندی نهایی محصولات و عرضه آنها به بازار مورد استفاده قرار بگیرد. نحوه بسته‌بندی محصول با آنها هم به این صورت است که پس از پوشش محصول با فیلم شیرینگ، کالا به کمک نوار نقاله وارد تونل حرارتی می‌شود و مورد گرما و حرارت قرار می‌گیرد. اعمال گرما به فیلم سبب جذب کامل آن به دور محصول می‌شود.

فیلم‌های شیرینگ در انواع مختلفی موجود هستند که یکی از پرکاربردترین آنها فیلم شیرینگ PVC است. پلی وینیل کلراید، از رایج‌ترین مواد اولیه بسته‌بندی شیرینگ است که از وزن سبک، قیمت مناسب و قابلیت چند منظوره بودن برخوردار است. دوام و خاصیت کشسانی فیلم پی وی سی شیرینگ به آن اجازه می‌دهد تا یک مانع قابل اطمینان ایجاد نماید و محصول را در جای خود به شکل محکم نگه دارد. این پیوند به قدری قوی است که میتواند از جعبه یا بسته کالا در حین حمل و نقل و همچنین ذخیره‌سازی به خوبی محافظت نماید.

استفاده از فیلم PVC شیرینگ برای بسته‌بندی

 

استفاده از فیلم PVC شیرینگ برای بسته‌بندی

 

فیلم‌های شیرینگ در انواعی چون پلی اتیلن، پلی الفین و پلی وینیل کلراید موجود هستند که هر کدام از آنها دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود می‌باشند. بر اساس همین ویژگی‌ها هم کاربردهای آنها بسیار متنوع است و برای مصارف خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین هر یک را میتوان به صورت همزمان به شکل چندلایه و با افزودنی‌های مختلف فشرده کرد تا خواص متمایزی ایجاد شود و سبب افزایش ماندگاری یا ظاهر خاص شوند.

حال در رابطه با فیلم شیرینک پی وی سی باید اشاره کنیم که این فیلم اجازه بسته‌بندی انواع محصولات مختلف نظیر محصولات صنعتی، مواد غذایی، لوازم دارویی، لوازم آرایشی و بهداشتی و غیره را به صورت نوین می‌دهد. با فیلم‌های شیرینگ پی وی سی میتوان محصول را به شکل کاملا اصولی بسته‌بندی و روانه بازار کرد. این فیلم به صورت دستی یا مکانیکی روی محصولات اعمال می‌شود که بهترین حالت ممکن استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک شیرینگ است. با این دستگاه‌ها میتوان محصول را به صورت کاملا اتومات بسته‌بندی کرد.

مزایای فیلم شیرینگ پی وی سی

فیلم شیرینگ پی وی سی از ویژگی‌های زیادی برخوردار است که از مهمترین آنها میتوان به مقاومت خوب در برابر مواد اسیدی، مواد قلیایی، مواد شیمیایی، روغن و اشعه ماورا بنفش اشاره کرد. این فیلم‌ها تحت تاثیر گرما منقبض می‌شوند و دور محصول محکم قرار می‌گیرند. علاوه بر این موارد، فیلم شیرینگ پی وی سی مزایای دیگری هم دارد که عبارتند از:

  • تولید کم هزینه: فیلم PVC شرینک جزو فیلم‌های مقرون به صرفه است و سبب کاهش هزینه بسته‌بندی محصولات می‌گردد.
  • انعطاف پذیری: فیلم‌های پی وی سی انعطاف پذیری زیادی دارند و به خوبی به شکل محصول درمی‌آیند. در واقع با این فیلم‌ها میتوان محصولات مختلف در هر شکل و اندازه‌ای را بسته‌بندی کرد.
  • عایق الکتریکی خوب: فیلم شیرینگ PVC یک عایق الکتریکی خوب محسوب می‌شود و میتواند از محصول به خوبی محافظت نماید.
  • پردازش و تولید آسان: از دیگر مزایای فیلم شرینک پی وی سی باید به پردازش و تولید آسان اشاره کرد که همین موضوع سبب قیمت مناسب آن شده است.
  • مقاومت بالا در برابر پارگی: این فیلم‌ها در برابر پارگی و سوراخ شدگی مقاومت زیادی دارند.
  • مناسب بسته‌بندی با سرعت بالا: با فیلم‌های شرینک پی وی سی میتوان بسته‌بندی را با سرعت بالایی انجام داده و به حجم تولیدات خود افزود.
  • شفافیت و براقیت زیاد: این فیلم‌ها کاملا شفاف و براق هستند و میتوانند محصول را به خوبی نمایش دهند.
  • از دیگر ویژگی‌های این فیلم میتوان به آب‌بندی حرارتی خوب، سفتی و چقرمگی مناسب و انقباض حرارتی یکنواخت اشاره کرد.

انواع فیلم PVC کششی

 

انواع فیلم PVC کششی

 

به طور کلی در بازار دو نوع فیلم پی وی سی برای بسته‌بندی محصولات وجود دارد که تحت عنوان فیلم PVC کششی دستی و فیلم PVC کششی ماشینی شناخته می‌شوند. رول‌های فیلم پی وی سی دستی کوچکتر و سبک‌تر هستند. چرا که با پالت و با دست پیچیده می‌شوند. از آنها هم بیشتر در مواقعی استفاده می‌شود که پیچیدگی محصول محدوده بوده و نیازی به تعداد زیادی محصول برای بسته‌بندی نباشد. فیلم‌های ماشینی هم با دستگاه پیچیده می‌شوند و از تنوع مارک و برند زیادی برخوردار هستند.

در رابطه با ضخامت فیلم‌ها باید اشاره کنیم که فیلم شیرینگ PVC در ضخامت‌های کم تا زیاد موجود است. ضخامت فیلم پی وی سی با واحد میکرون مشخص می‌شود که هر یک میکرون معادل با یک هزارم میلی متر می‌باشد. حال یک فیلم PVC متوسط در حال حاضر 20 میکرون ضخامت دارد.

روش استفاده از شیرینگ PVC

فرآیند شیرینگ کردن با فیلم PVC همچون سایر فیلم‌های شیرینگ است. این فیلم‌ها به دور محصول پیچیده می‌شوند و سپس با گذر از تونل حرارتی نوار مقاله و یا به وسیله تفنگ حرارتی الکتریکی یا گازی مورد حرارت قرار می‌گیرند. گرمای اعمال شده سبب کاتالیز فیلم می‌شود تا نایلون به خوبی در اطراف محتویات قرار بگیرد. کاور ایجاد شده یک مانع کاملا شفاف و بادوام است و از محصول در برابر عوامل خارجی محافظت می‌نماید.

چگونه مناسبترین فیلم پی وی سی شیرینگ را انتخاب کنیم؟

به دلیل تنوع بالای فیلم‌های شیرینگ، انتخاب از میان آنها کمی دشوار است. همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم، هر کدام از این فیلم‌ها خصوصیات و ویژگی‌هایی دارند که بر اساس همین خصوصیات کاربردهای خاصی پیدا کرده‌اند. حال برای انتخاب فیلم شیرینگ پی وی سی میتوانید به چند موضوع توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین فیلم را برای بسته‌بندی محصول خود در نظر بگیرید.

1. ضخامت فیلم شرینک PVC

برای انتخاب مناسبترین فیلم پی وی سی شرینک برای بسته‌بندی، به محصول خود توجه داشته باشید و بر اساس آن یک فیلم PVC با ضخامت مناسب تهیه نمایید. این فیلم‌ها در ضخامت‌های متفاوتی از 17 میکرون الی 50 میکرون موجود هستند که فیلم‌های با ضخامت بالا میتوانند محافظت بیشتری از محصول داشته باشند. در صورتی که محصول از نوع حساس و شکننده است، بهتر است از فیلم شرینک پی وی سی ضخامت بالا استفاده شود.

2. متراژ فیلم شیرینگ پی وی سی

رول‌های شیرینگ پی وی سی در اندازه‌ها و متراژهای متفاوتی در بازار موجود هستند. به طور مثال این فیلم‌ها در انواع 650 متر، 700 متر و 750 متر در بازار موجود هستند. همچنین عرض این فیلم‌ها از 20 الی 70 متغیر است. شما میتوانید با توجه به تعداد محصولات و حجم آنها، مناسبترین اندازه فیلم پی وی سی شرینک را انتخاب نمایید.

3. خرید در حجم مناسب

یکی از مواردی که در زمان خرید فیلم شیرینگ PVC باید به آن توجه داشته باشید، خرید در حجم و مقدار مورد نیاز است. این فیلم‌ها نسبت به دما و حرارت محیط حساس هستند و باید در شرایط مناسبی نگهداری شوند. فیلم‌های شیرینگ پی وی سی باید در دمای کمتر از 20 درجه سانتی گراد نگهداری گردند. برای همین اگر شرایط نگهداری صحیح از فیلم شرینک پی وی سی را ندارید، آن را در مقدار مصرفی و متناسب با محصولات خریداری کنید. در غیر این صورت فیلم‌های نگهداری شده در شرایط نامناسب، کارایی و کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهند و دیگر کاربردی نمی‌باشند.

نحوه خرید بهترین فیلم شیرینگ پی وی سی

 

نحوه خرید بهترین فیلم شیرینگ پی وی سی

 

در صورتی که قصد دارید محصولات خود را با استفاده از نایلون شیرینگ پی وی سی بسته‌بندی کنید، باید فیلم را متناسب با محصول، تعداد و وزن آن خریداری نمایید. همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم برای محصولات سنگین باید به سراغ خرید فیلم شیرینگ پی وی سی ضخیم بروید. حال اگر در میزان ضخامت آن تردید دارید و نمی‌دانید کدام نوع فیلم برای بسته‌بندی محصولاتتان مناسب‌تر است، میتوانید با مجموعه خاور وکیوم تماس بگیرید و از کارشناسان راجع به این موضوع مشاوره و راهنمایی دریافت نمایید. کارشناسان خاور وکیوم با توجه به شرایط تولید، بهترین فیلم شرینک پی وی سی را به شما معرفی خواهند کرد. همچنین میتوانید خرید فیلم شیرینگ PVC را از طریق این مجموعه انجام دهید.

جمع بندی

فیلم‌ شرینک PVC از انواع فیلم‌های شیرینگ پرکاربرد است که برای بسته‌بندی محصولات مختلف قابل استفاده می‌باشد. همانطور که اشاره کردیم این فیلم‌ها از مزایای زیادی برخوردار هستند و به دلیل همین مزایا مورد استفاده زیادی قرار می‌گیرند. برای انتخاب مناسبترین فیلم شیرینگ پی وی سی هم باید به مواردی چون ضخامت فیلم بر اساس وزن و حساسیت محصول، متراژ فیلم و غیره توجه داشته باشید. با توجه به موارد اشاره شده در متن میتوانید بهترین فیلم شیرینگ PVC را خریداری کنید و محصولات را به شکل ایده‌آل بسته‌بندی و عرضه نمایید.

این پست چقدر برایتان مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب