فیلم پی وی سی شرینک چه کاربردهایی دارد؟

فیلم شیرینگ یا شرینک پی وی سی، از پلاستیک‌های مقاوم است که برای بسته‌بندی محصولات مختلف قابل استفاده است. این فیلم‌ها از خصوصیات و مزایای زیادی برخوردار هستند و برای طیف گسترده‌ای از کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حال حاضر انواع مختلفی از فیلم‌های شرینک وجود دارد که میتوان از هر یک از آنها برای بسته‌بندی یا حفاظت از محصول استفاده کرد. در ادامه به بررسی این فیلم‌ها پرداخته و با کاربردهای مهم فیلم پی وی سی شرینک آشنا خواهیم شد.

فیلم شیرینگ پی وی سی چیست؟

همانطور که اشاره کردیم فیلم شیرینگ PVC، یک ورق پلاستیکی است که از انعطاف زیادی برخوردار می‌باشد. این فیلم به دلیل برخورداری از مقاومت خوب در برابر سایش و حالت کشسانی خود، میتواند در طیف گسترده‌ای از کاربردها مورد استفاده قرار بگیرد. بسته‌بندی لوازم از طریق این فیلم به خوبی صورت می‌گیرد و تمام لوازم با آن محکم نگه داشته می‌شوند. از این رو میتوان گفت فیلم شرینک گزینه خوبی برای بسته‌بندی متریال‌های شکننده همچون شیشه است.

فیلم‌های شیرینگ PVC از انواع مختلفی برخوردار هستند و میتوان آنها را از جهات گوناگونی دسته‌بندی کرد. برای مثال فیلم شرینک خشک و فیلم شرینک نرم از جمله فیلم‌های شرینک هستند. همچنین این فیلم‌ها را از نظر عملکردی میتوان در انواعی چون فیلم PVC بسته‌بندی، فیلم PVC دستگاه شرینک، فیلم PVC هسته گسترش یافته، فیلم PVC دستی  و فیلم پخش کننده استاتیک تقسیم کرد. از میان انواع فیلم‌های اشاره شده، فیلم پی وی سی دستی مورد استفاده زیادی قرار می‌گیرد. زیرا نسبت به سایر فیلم‌ها استفاده آسان و مقرون به صرفه‌ای دارد. با این حال هرکدام از فیلم‌های شیرینگ برای یک برنامه و کاربرد خاص استفاده می‌شوند.

چرا فیلم شیرینگ پی وی سی (PVC) کاربرد زیادی پیدا کرده است؟

با استفاده از فیلم‌های شیرینگ میتوان کیفیت متفاوتی در بسته‌بندی را تجربه کرده و بسیاری از هزینه‌های خود را کاهش داد. این فیلم‌ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند و به دلیل خاصیت کشسانی‌شان میتوان محصولات با اشکال مختلف را به سادگی بسته‌بندی کرد. همچنین فیلم‌های شرینک PVC در ابعاد و ضخامت‌های متفاوتی در بازار موجود هستند که هر فرد با توجه به تعداد و نوع محصولات خود میتواند از بهترین آن استفاده نماید.

از طرفی فیلم‌های شیرینگ PVC از شفافیت خوبی برخوردار هستند و میتوانند محصولات را به خوبی نمایش دهند. با بسته‌بندی محصولات با این فیلم میتوان آنها را از نفوذ هرگونه آلودگی حفظ کرده و محصول را با بسته‌بندی مقرون به صرفه روانه بازار کرد. تمام این موارد باعث شده تا فیلم شیرینگ پی وی سی به یکی از بهترین گزینه‌ها برای بسته‌بندی محصولات تبدیل شود.

ویژگی‌های مهم فیلم شیرینگ پی وی سی

 

ویژگی‌های مهم فیلم شیرینگ پی وی سی

 

یکی از خصوصیات مهم فیلم شرینک PVC، حساسیت بالا به دمای محیط است. این فیلم‌ها نباید در دمای بیش از 20 درجه سانتی گراد نگهداری شوند. از ویژگی‌های مهم فیلم شرینک PVC میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شفافیت بالا و زیبایی
 • مقاومت خوب در برابر پارگی و ضربه
 • عایق الکتریکی خوب
 • پردازش و تولید آسان
 • سازگاری با محیط زیست
 • قدرت جمع شوندگی مناسب
 • قیمت مقرون به صرفه
 • موجود در ضخامت‌های مختلف
 • قابل استفاده در دستگاه‌های دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک

مهمترین کاربردهای فیلم شیرینگ PVC

همانطور که اشاره کردیم فیلم شیرینگ پی وی سی میتواند برای بسته‌بندی محصولات مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین این فیلم‌ها به عنوان یک محافظ قابل استفاده هستند. از فیلم شرینک پی وی سی میتوان برای موارد مختلفی استفاده کرد. از جمله:

 • بسته‌بندی محصولات

فیلم شیرینگ پی وی سی، از بهترین گزینه‌ها برای بسته‌بندی لوازم مختلف است. به خصوص اگر قرار باشد چندین محصول را با هم بسته‌بندی کرد، میتوان از این فیلم‌ها استفاده کرد. چرا که با فیلم شرینک بسته‌بندی چند محصول به راحتی صورت می‌گیرد. این فیلم‌ها یک نوع الاستیک هستند و لوازم را در کنار هم محکم نگه می‌دارند و مانع از حرکت آنها می‌شوند.

 • حفاظت

از دیگر کاربردهای مهم فیلم پی وی سی شرینک، باید به حفاظت از محصولات اشاره کرد. این فیلم‌ها از مواد نازک پلی اتیلن ساخته می‌شوند و در عین نازک بودن، میتوانند از محصولات به خوبی محافظت نمایند. البته فیلم‌های شرینک در ضخامت‌های مختلفی موجود هستند که بسته به نیاز میتوان از نوع ضخیم‌تر آنها استفاده کرد. با این حال اگر بخواهید بسته‌بندی کم حجم‌تری داشته باشد، میتوانید از فیلم‌های لایه نازک استفاده نمایید.

 • بسته‌بندی کتاب، مواد غذایی و …

 

بسته‌بندی کتاب، مواد غذایی و ...

 

یکی از کاربردهای خوب فیلم شیرینگ PVC، بسته‌بندی مواد غذایی است. این فیلم‌ها به دلیل اینکه در برابر سوراخ شدن مقاوم هستند، میتوانند از مواد غذایی به خوبی حفاظت کنند و جلوه خلاقانه و خوبی به آن ببخشند. همچنین از آنجایی که امکان سایش یا پارگی کتاب و مجلات در حین جابجایی زیاد است، فیلم شیرینگ PVC میتواند مانع از این مشکلات شود و به حمل و جابجایی خوب آنها کمک نماید. با فیلم شرینک میتوان کتاب‌ها را به خوبی بسته‌بندی کرده و مانع از اشغال فضای زیاد توسط آنها شد.

 • کاربرد صنعتی

از دیگر کاربردهای فیلم شرینک پی وی سی باید به کاربردهای صنعتی اشاره کرد. این فیلم در صنعت تقاضای زیادی دارد و برای محافظت از قایق، پالت و سایر لوازم بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فواید بسته‌بندی محصولات با فیلم شیرینگ PVC چیست؟

فیلم‌های شیرینگ پی وی سی، در صنعت بسته‌بندی متقاضیان زیادی دارند و تولید کنندگان زیادی از آنها برای بسته‌بندی محصولات خود استفاده می‌نمایند. بسیاری از تولیدکنندگان به دنبال بسته‌بندی با هزینه کمتر و در عین حال با عملکرد بیشتر هستند که این موارد با فیلم‌های شرینک به خوبی در دسترس است. از دیگر فواید بسته‌بندی محصولات با فیلم شرینک پی وی سی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. محصولات با این روش به خوبی در برابر گرد و غبار، رطوبت، آب و هر نوع آلودگی حفظ می‌شوند.
 2. کلیه محصولات بهتر ذخیره‌سازی می‌شوند و کارایی آنها افزایش پیدا می‌کند.
 3. با بسته‌بندی شرینک میتوان از محصولات در برابر دستکاری و سرقت افراد بیگانه محافظت کرد.
 4. این بسته‌بندی‌ از محصول در برابر تابش نور زیاد، پارگی و سایش به خوبی محافظت می‌کند.
 5. با بسته‌بندی شرینک میتوان ماندگاری مواد غذایی را افزایش داده و آنها را بهتر روانه بازار کرد.
 6. استفاده از فیلم شیرینگ PVC راحت بوده و وزن بسیار سبکی دارند. برای همین سبب افزایش وزن محصول در زمان جابجایی و حمل نمی‌شوند.

نحوه بسته بندی با فیلم شرینک PVC

فرآیند شیرینگ کردن با فیلم PVC، همچون سایر فیلم‌های بسته‌بندی است. برای این کار هم باید فیلم به دور محصول پیچیده شود و سپس گرما به وسیله تونل حرارتی نوار مقاله یا تفنگ حرارتی الکتریکی یا گازی، به آن اعمال شود. گرما و حرارت فیلم را کاتالیز می‌کند و سبب می‌شود تا فیلم به طور محکم در اطراف محصول قرار بگیرد. کاور ایجاد شده، یک مانع کاملا شفاف و بادوام بوده و از محصول به خوبی محافظت می‌نماید.

فیلم‌های شیرینگ PVC معمولا به صورت رول تولید می‌شوند و در متراژ و ضخامت‌های مختلفی در دسترس می‌باشند. افراد میتوانند بسته به حساسیت محصولات و همچنین تعداد آنها، به سراغ خرید فیلم شیرینگ PVC در ابعاد و ضخامت مناسب بروند. در رابطه با ساختار این فیلم‌ها هم باید اشاره کنیم که در حالت عادی این فیلم‌ها ساختار خاصی ندارد. اما زمانی که به آنها گرما داده می‌شود، زنجیره‌ها صاف می‌شوند و در یک جهت قرار می‌گیرند. این یعنی مولکول‌ها از الگوی تصادفی اولیه خود جهت‌گیری می‌کنند تا در نهایت با قالب محتویاتشان مطابقت داشته باشند. در صورتی که فیلم به درستی خنک شود، منقبض شده و حالت کشیدگی پیدا می‌کند.

نحوه شیرینگ کردن دستی و ماشینی

 

نحوه شیرینگ کردن دستی و ماشینی

 

فیلم شرینک پی وی سی را میتوان با استفاده از دستگاه به دور کالا پیچیده و آن را به راحتی بسته‌بندی کرد. برای استفاده از این فیلم‌ها دو روش وجود دارد که در اینجا به بررسی آنها می‌پردازیم:

 1. شیرینگ دستی: در این روش میتوان به فیلم شرینک PVC، با استفاده از سشوارهای خانگی یا صنعتی حرارت داد. این مدل شیرینگ از انقباض متعادلی برخوردار است. به این معنا که در مواجهه با گرما، انقباض یکنواختی در سراسر آن ایجاد می‌شود. برای همین کالا و محصول به صورت کاملا یکنواختی بسته‌بندی می‌شوند. برای بسته‌بندی محکم‌تر با فیلم شرینک پی وی سی، بهتر است ابعاد پلاستیک را حدود 10 الی 15 درصد بیشتر از اندازه کالا در نظر بگیرید.
 2. شیرینگ ماشینی: در این روش شیرینگ بسته‌بندی کالا به صورت عمده و با استفاده از ماشین آلات صنعتی انجام می‌شود. برای مثال یکی از مهمترین ماشین‌ها در این زمینه، دستگاه شیرینگ پک تونلی است.

خرید فیلم شیرینگ PVC

برای خرید فیلم شرینک پی وی سی با کیفیت بالا، میتوانید از طریق شرکت خاور وکیوم اقدام کنید و فیلم را در اندازه و ضخامت مورد نیاز خود تهیه نمایید. شرکت خاور وکیوم علاوه بر ارائه خدمات بسته‌بندی و ساخت و فروش دستگاه‌های وکیوم فرمینگ، به فروش فیلم PVC نیز می‌پردازد.

جمع بندی

فیلم پی وی سی شرینک از پرکاربردترین فیلم‌های موجود در بازار است که برای بسته‌بندی و حفاظت از محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فیلم‌ها از خصوصیات و ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند که در متن به طور کامل به آنها اشاره کردیم. جهت خرید فیلم پی وی سی شرینک، میتوانید با کارشناسان فروش خاور وکیوم در تماس باشید و فیلم را با کیفیت بالا و قیمت مناسب خریداری نمایید.

این پست چقدر برایتان مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب